piątek, 6 stycznia 2017

CZASOWNIKI ......


"Nie wystarczy zdobywać mądrość , trzeba jeszcze z niej korzystać ."

"Nie wystarczy po prostu  słyszeć , albo czytać . Powinniście się starać wykorzystywać nauki w praktyce duchowej , ponieważ jedynie wtedy przyniosą one prawdziwy pożytek."

"Kiedy macie problem w swoim życiu, rzecz nie w tym, żeby się go pozbyć; rzecz w tym, żeby dzięki niemu rosnąć. Rzecz nie w tym, żeby po prostu rozwiązać problem; rzecz w tym, żeby rosnąć rozwiązując go."

"Słowa, które wypowiadamy są pokarmem. Możemy używać słów, które odżywią nas i drugą osobę. To co mówisz i piszesz, powinno przekazywać jedynie współczucie i zrozumienie."


"Gdy zaczynamy praktykować uważną świadomość, rozpoczynamy drogę do samych siebie, do domu. Dom jest miejscem, w którym znika samotność. Gdy jesteśmy w domu, czujemy, że nam ciepło, wygodnie, jesteśmy bezpieczni i spełnieni. Opuściliśmy nasze domy na długi czas i są one zaniedbane. Ale droga do domu nie jest długa. Dom jest w nas. Powrót do domu wymaga jedynie, by usiąść i pobyć z sobą, zaakceptować sytuację taką, jaka jest. Tak, może tam być bałagan, ale akceptujemy go, ponieważ wiemy, że nie było nas w domu przez długi czas. Tak więc teraz wróciliśmy. Robiąc wdech i wydech, z naszym uważnym oddychaniem, bierzemy się za porządki."

"Nie możesz wybrać, jak umrzesz. Ani kiedy to nastąpi. Możesz zdecydować tylko o tym, jak będziesz żyć. Teraz."

"Nauczyłem się, jak wprowadzać zmiany i dobrze się przy tym bawić. Eksperymentuję z jedną, dwiema rzeczami na miesiąc i sprawdzam, co się dzieje. Utrwalam zmiany, z którymi czuję się naturalnie, i porzucam te, które nie działają tak dobrze. To samo proponuję Tobie."

 DZIAŁANIE .... 
Dla mnie to najtrudniejsze - przekuć informacje i umiejętności , o których czytam i je rozumiem  , na prawdziwą wiedzę i umiejętności  , które wynikają  z mojego działania zgodnego z tym zrozumieniem .
 Nie wystarczy myśleć o zmianach , trzeba je robić i próbować myśleć w inny sposób  ...... Tylko wtedy powstają nowe połączenia w naszym mózgu . Tylko wtedy jesteśmy w stanie zamienić stare nawyki na nowe .
Nie można się nauczyć grać na pianinie nie robiąc tego . Ułatwia sprawę patrzenie i słuchanie tego kto umie .
 Nie można się nauczyć empatycznie komunikować , nie robiąc tego . Ułatwia sprawę przebywanie w towarzystwie kogoś , kto to potrafi .
To dokładnie taki sam mechanizm nabywania umiejetności jak robienie na szydełku , jazda na rowerze czy malowanie paznokci lewą ręką ..... Trzeba zacząć , pomimo trudności i porażek . I coraz więcej i więcej i mocniej i głębiej próbować . A i tak zawsze będziemy mieć przed sobą coraz trudniejszy wzór na szydełku , ewolucje na rowerze, skomplikowane esyfloresy  na paznokciu i coraz więcej zrozumienia dla siebie i świata . I to właśnie jest super .

Z okołoświątecznych  działań bliższych ziemi :

1. Tatomąż wykonał wziuuuuu schodowe


2. Światecznych dekoracji moc + urodzinowa dekoracja córczęcia w klimacie zwierząt mrozu i śniegu3. Papier pakowy handmade jak zawsze

 4. Zazdrostka malowana flamastrem kredowym

5.Koc robiony palcami

6. Stajnia dla koni7. "Sekrety Morza" obejrzane po raz nie wiem już który....


 

8.Złapane  radości  Użyte cytaty :
1.Cyceron
2.Dalajlama
3. A.H.Almaas "Diamentowe serce"
4/5. Tchich Nhat Hahn "Szkoła komunikacji według mistrza Zen."
6. Joan Baez Daybreak
7. Leo Barbauta " 52 zmiany "
8.Regina Brett "Jak szukac spełnienia ."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz